siostry-klaryski-w-slupsku

XVII Niedziela zwykła 30.07.2017r.

1.Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpocznie się miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej jak  i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów pielgrzymuje na Jasną Górę. Łączmy się z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego Narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
2.W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo.
3.W najbliższy wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć.
4.W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. W naszym kościele jak w każdym kościele franciszkańskim odpust Porcjunkuli ma uroczysty charakter. Uroczystość rozpocznie się we wtorek 1 sierpnia Mszą św. o godz.18.00. Zakończenie  w środę 2 sierpnia Mszą św. o godz. 18.00.( plan uroczystości odpustowych jest wywieszony w kruchcie kościoła.) Naszej uroczystości przewodniczyć będzie ks. Zbigniew Dudojć. Adorację poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich i Grupa Modlitwy Ojca Pio. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
6.W tym tygodniu patronują nam:
- 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli(1491 -1556) założyciel Zakonu Jezuitów,
- 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori(1696 – 1787) bp. i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Ojców Redemptorystów,
- 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786 – 1859) patron  kapłanów.
7.W przyszłą niedzielę 6 sierpnia będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego.
8. Polecamy naszą prasę katolicką.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką pomoc okazaną Siostrom.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2