siostry-klaryski-w-slupsku

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018r.

1. Druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapomnieli, że trud, którego doświadczamy obecnie nie jest pozbawiony sensu lecz ma prowadzić do udziału w chwale Bożej.
2.Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitw, Postu i solidarności z Misjonarzami, otoczmy ich naszą gorącą modlitwą.
3.Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00 połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego  a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
4.Jutro tj. w poniedziałek(26.02) po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci sługi Bożej Matki Marii od Krzyża Morawskiej fundatorki Zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji na ziemiach polskich.
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św. wieczornej.
6. W czwartek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8.W najbliższym czasie(10.03 ,sobota) Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do parafii Osieki(w naszej diecezji).Nawiedzimy kościół w Osiekach(z XIV) gdzie w 1398r. dokonał się Cud Eucharystyczny a także zabytkowy kościół w Suchej Koszalińskiej. Po mszy św., w kościele                       w Suchej Koszalińskiej będziemy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Golgocie przy tamtejszym kościele.
9.Zaś 12 marca zapraszamy na prelekcje po mszy św., wieczornej do salki w czerwonym budynku przy naszym kościele w formie prezentacji pt. „Medytacyjna podróż po Ziemi Świętej”
10.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
11. Wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wszelką pomoc  i życzliwość dziękujemy serdecznym „Bóg zapłać” i polecamy wszystkich w naszych modlitwach opiece Pana Boga i Matki Najświętszej.           
Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2