siostry-klaryski-w-slupsku

V Niedziela Wielkanocy 14.05.2017r.


1.Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już  tu na ziemi zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu ‘fiat” nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna szła z Nim na Kalwarię trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty- Kościoła.
2.Przez majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, w niedzielę o godz.17.30. a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej.
3.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00., spotkanie modlitewno – formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
4.We wtorek 16 maja przypada Święto kolejnego patrona Polski św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika.
5.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.
6. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
7.Polecamy prasę katolicką: ”Gość Niedzielny”, „Niedzielę
8.W przyszłą niedzielę spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
9. 28 maja po Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się prezentacja książki : „Eryk Dulski organista” autorstwa ks. Kanonika Joachima Feńskiego. Książka ukazuje dzieje parafii św. Ottona w Słupsku przed  1945r.,a także dobroczynną posługę duszpasterską, zwłaszcza ks. Pawła Gedigi oraz organisty, Eryka Dulskiego. Będzie także możliwość nabycia tej książki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
10.Za jakikolwiek dar serca, wsparcie materialne i duchowe potrzeb naszego kościoła i klasztoru składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku i Błogosławieństwa Bożego.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2