siostry-klaryski-w-slupsku

Niedziela Palmowa 09.04.2017r.

1.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.
2.Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
3.W pierwsze dni tygodnia tj. w poniedziałek, wtorek, środę Msze Święte o godz. 6.45 i 18.00. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
4. W Wielki Czwartek , Wielki Piątek i Wielką Sobotę Liturgia sprawowana będzie tylko wieczorem, początek o godz.18.00.
5.Uroczysta Eucharystia Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”. Adoracja do godz. 21.00.
6.Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00, na którą złożą się: święte czytania, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Wcześniej o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego połączona z Drogą Krzyżową.
7.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia obowiązują dwa posiłki lekkie i jeden do syta. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00.W tym dniu Kościół zachęca nas do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W naszym kościele nie święcimy pokarmów na stół Wielkanocny. Czynimy to w naszych kościołach parafialnych.
8.Serdecznie zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego i Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Ciemnicy i Bożym Grobie.
10.W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 następne Msze Święte o godz. 10.00 i 18.00.W poniedziałek Wielkanocny(Drugi Dzień Świat) Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 ,18.00.
11.Tradycyjnym zwyczajem można składać kartki z intencjami na Mszę św. zbiorową w Wielką Sobotę(do skarbonki) oraz ofiary na kwiaty ( do skarbonki lub do Siostry Zakrystianki)

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2