siostry-klaryski-w-slupsku

V Niedziela Wielkiego Post

1.Od dzisiejszej piątej Niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter      tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą Miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościołach zasłaniamy wszystkie krzyże.Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej stąd jeszcze większa zachęta do udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
2.Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca w naszym kościele jest dniem adoracyjnym dla wszystkich. Zachęcamy do prywatnej adoracji. Kraty kościoła będą otwarte przez cały dzień. Zakończenie dnia adoracji Mszą św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich adorujących.
3.Od wtorku  po Mszy św. wieczornej rozpoczyna się Nowenna Dziękczynna za Przenajświętszy Sakrament.
4.W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
6.Przyszła niedziela 9 kwietnia będzie już Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu   a następnie po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie Tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
7. W przyszłą niedzielę swoje spotkanie ma Franciszkański Zakon Świeckich.
8.Zachęcamy do lektury katolickiej prasy/Gość Niedzielny, Niedziela, Głos Ojca Pio/
9.Serdecznym „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim naszym Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za jakąkolwiek pomoc i życzliwość , i wszystkich polecamy w naszych modlitwach opiece Pana Boga i Matki Najświętszej.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2