siostry-klaryski-w-slupsku

Ogłoszenia

linux hosting

linux hosting

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018r.

1. Druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapomnieli, że trud, którego doświadczamy obecnie nie jest pozbawiony sensu lecz ma prowadzić do udziału w chwale Bożej.
2.Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitw, Postu i solidarności z Misjonarzami, otoczmy ich naszą gorącą modlitwą.
3.Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00 połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego  a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
4.Jutro tj. w poniedziałek(26.02) po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci sługi Bożej Matki Marii od Krzyża Morawskiej fundatorki Zakonu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji na ziemiach polskich.
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św. wieczornej.
6. W czwartek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8.W najbliższym czasie(10.03 ,sobota) Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do parafii Osieki(w naszej diecezji).Nawiedzimy kościół w Osiekach(z XIV) gdzie w 1398r. dokonał się Cud Eucharystyczny a także zabytkowy kościół w Suchej Koszalińskiej. Po mszy św., w kościele                       w Suchej Koszalińskiej będziemy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Golgocie przy tamtejszym kościele.
9.Zaś 12 marca zapraszamy na prelekcje po mszy św., wieczornej do salki w czerwonym budynku przy naszym kościele w formie prezentacji pt. „Medytacyjna podróż po Ziemi Świętej”
10.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
11. Wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wszelką pomoc  i życzliwość dziękujemy serdecznym „Bóg zapłać” i polecamy wszystkich w naszych modlitwach opiece Pana Boga i Matki Najświętszej.           
Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

XVII Niedziela zwykła 30.07.2017r.

1.Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpocznie się miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej jak  i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów pielgrzymuje na Jasną Górę. Łączmy się z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego Narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
2.W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo.
3.W najbliższy wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć.
4.W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. W naszym kościele jak w każdym kościele franciszkańskim odpust Porcjunkuli ma uroczysty charakter. Uroczystość rozpocznie się we wtorek 1 sierpnia Mszą św. o godz.18.00. Zakończenie  w środę 2 sierpnia Mszą św. o godz. 18.00.( plan uroczystości odpustowych jest wywieszony w kruchcie kościoła.) Naszej uroczystości przewodniczyć będzie ks. Zbigniew Dudojć. Adorację poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich i Grupa Modlitwy Ojca Pio. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
6.W tym tygodniu patronują nam:
- 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli(1491 -1556) założyciel Zakonu Jezuitów,
- 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori(1696 – 1787) bp. i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Ojców Redemptorystów,
- 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786 – 1859) patron  kapłanów.
7.W przyszłą niedzielę 6 sierpnia będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego.
8. Polecamy naszą prasę katolicką.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką pomoc okazaną Siostrom.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018r.

1.W Środę Popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech ten czas będzie dla nas okazją do refleksji i pracy nad sobą. Przybliżajmy sobie stale to wszystko co Chrystus dla nas wycierpiał, co dla nas uczynił. Pomocą w tym niech będzie udział w renowacji Misji Świętych, w tych dniach od poniedziałku do środy w naszym kościele. Nabożeństwa o godz. 10.00 i 19.00.Msza św. o godz.18.00 z nauką. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś i w każda niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia  i Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.00.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
3.W czwartek (22.02) przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
4.W piątek(23.02) to dzień modlitwy ze św. Ojcem Pio.
5.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – „Ad gentes”.
6.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
7. Wszystkim Dobroczyńcom za dar serca Siostry składają serdeczne „Bóg zapłać”.
8.Niech Pan Bóg da nam błogosławioną i piękną niedzielę.Niech Jego błogosławieństwo umocni wszelkie pragnienia, które się dziś zrodziły i umocni nasze relacje z bliskimi. Oby nasze wielkopostne wysiłki przyniosły owoc świętości.                
 Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

V Niedziela Wielkanocy 14.05.2017r.


1.Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już  tu na ziemi zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu ‘fiat” nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna szła z Nim na Kalwarię trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty- Kościoła.
2.Przez majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, w niedzielę o godz.17.30. a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej.
3.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00., spotkanie modlitewno – formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
4.We wtorek 16 maja przypada Święto kolejnego patrona Polski św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika.
5.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.
6. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
7.Polecamy prasę katolicką: ”Gość Niedzielny”, „Niedzielę
8.W przyszłą niedzielę spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
9. 28 maja po Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się prezentacja książki : „Eryk Dulski organista” autorstwa ks. Kanonika Joachima Feńskiego. Książka ukazuje dzieje parafii św. Ottona w Słupsku przed  1945r.,a także dobroczynną posługę duszpasterską, zwłaszcza ks. Pawła Gedigi oraz organisty, Eryka Dulskiego. Będzie także możliwość nabycia tej książki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
10.Za jakikolwiek dar serca, wsparcie materialne i duchowe potrzeb naszego kościoła i klasztoru składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku i Błogosławieństwa Bożego.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2