siostry-klaryski-w-slupsku

IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017r.


1.Dzisiejsza czwarta już niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Laetare czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwac wielkopostnych w Gorzkich Żalach( w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.00)  i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w połączeniu z Koronką do Bożego miłosierdzia( w każdy piątek o godz.15.00.)
3.Od jutra w naszym kościele rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o.Mihovil Filipovic. O godz. 17.00 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., następnie konferencja i nabożeństwo Eucharystyczne. Od godz. 15.00 Ojciec Rekolekcjonista będzie służył w konfesjonale. W czasie rekolekcji towarzyszyć nam będzie Zespół Muzyczny Yam Kinneret. Serdecznie zapraszamy.
4.Wielki Post, który przeżywamy to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia Tajemnicą Bożej miłosiernej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas.
5.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
6.Polecamy prasę katolicką: ”Gość Niedzielny”, „Niedzielę" i „Głos Ojca Pio”.
7.Za wszelką pomoc, dar serca Siostry składają serdeczne „Bóg zapłać”.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2