siostry-klaryski-w-slupsku

Aktualności

linux hosting

linux hosting

KONCERT "POEZJA U OTTONA."

DSC 652421 września  w naszym klasztornym kościele w ramach budżetu partycypacyjnego Słupska odbył się koncert pt. „ Poezja u Ottona.” Koncert składał się z dwóch części, w pierwszej wystąpiła Pani Grażyna Maciejewska z Przyjaciółmi, zaś w drugiej części można było ponownie wysłuchać  koncertu „Tajemne drzwi” w wykonaniu s. M. Weroniki Ślusarskiej i Pani Doroty Pniewskiej, którym towarzyszyli muzycy Polskiej Filharmonii Sinfonia  Baltica w Słupsku w składzie:Małgorzata Madejska – skrzypce
Jarosław Madejski– wiolonczela
Agnieszka Respondek – flet
Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Słupska i okolic. Słuchacze podziwiali profesjonalne wykonanie utworów, a po koncercie dzielili się swoimi przeżyciami. Zgodnie twierdzili, że śpiew i muzyka, której słuchali zbliża do Pana Boga, pobudza do refleksji na temat wiary, nadziei i miłości, nastraja do modlitwy.
Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia i bezpośrednio zaangażowali się w przygotowania. Dziękujemy Stowarzyszeniu Civitas Christiana i Pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku Violettcie Wójcik. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem mediów naszego miasta, Pana Tomasza Szewca z Głosu Pomorza, Pani Bożenie Bugańskiej ze słupskiej telewizji oraz Pani Karolinie Pawłowskiej z Gościa Niedzielnego.  Jesteśmy bardzo wdzięczne Paniom Dorocie Pniewskiej, Małgorzacie Madejskiej i Pani Agnieszce Respondek oraz Panu Jarosławowi Madejskiemu oraz Panu Markowi Czerniewiczowi. Zdjęcia znajdujące się po artykułem zostały wykonane przez Pana Łukasza Pniewskiego.

DSC_6549.jpgDSC_6500.jpgDSC_6519.jpgDSC_6545.jpgDSC_6527.jpgDSC_6540.jpgDSC_6547.jpgDSC_6512.jpgDSC_6510.jpgDSC_6503.jpgDSC_6515.jpgDSC_6502.jpgDSC_6504.jpgDSC_6517.jpgDSC_6541.jpgDSC_6521.jpgDSC_6497.jpgDSC_6523.jpgDSC_6522.jpgDSC_6524.jpgDSC_6546.jpgDSC_6518.jpgDSC_6530.jpgDSC_6507.jpg

Zapraszamy na koncert

Otton 2

 

Po koncercie będzie możliwość nabycia tomiku poezji i płyty  ''Tajemne drzwi" za dobrowolną ofiarę złożoną na remont klasztoru. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca i życzliwość okazaną naszej Wspólnocie.

W tomiku znajdują się wiersze czterech sióstr: s. M. Izabeli Zieniewicz, s. M. Lidii Mahler, s. M. Tacjany Skowrońskiej i s. M. Teresy Pechman. Do dwunastu wierszy s. M. Weronika Ślusarskaskomponowała muzykę. Publikacja ubogacona została ilustracjami wykonanymi przez s. M. Weronikę Ślusarską, s. M. Pię Czernyk i s. M. Teresę Pechman. Na okładce wykorzystałyśmy zdjęcie fot. Dariusza Ślusarskiego, brata s. M. Weroniki. Nasza publikacja została objęta honorowym patronatem przez: Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka oraz Ordynariusza Diecezji ks. bp Edwarda Dajczaka.
Płyta dołączona do tomiku została nagrana 15 listopada i 20 grudnia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Violetty Wójcik.
Wykonawcy:
s. M. Weronika Ślusarska – kompozycje, wokal, gitara
Dorota Pniewska – wokal
Muzycy z Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltika w Słupsku
Małgorzata Madejska – skrzypce
Jarosław Madejski– wiolonczela
Agnieszka Respondek – flet
oraz pedagog Szkoły Muzycznej w Słupsku
Przemysław Sysojew – Osiński – fortepian
s. M. Teresa Pechman– recytacja
Utwory: Cichutka Hostia: Imię Twe Jezu: Kruszynko chleba: Miłości: Tajemne drzwi: U Stóp Twoich i Uwielbiajcie Pana w opracowaniu Marka Czerniewicza i Zespołu. Pozostałe utwory w opracowaniu Zespołu.
Rejestracja nagrania – Robert Piotrowski
Realizacja dźwięku, mix i mastering – Krzysztof Madejski.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2